Suruç’ta Türk Bayraklı, Zeybekli , Halk Oyunlu 23 Nisan Coşkusu….
        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde de coşkuyla kutlandı. Kutlamalara Bayrak şarkılı Türk Bayraklı gösteri ve Zeybek oyunu damgasını vurdu.
 
        Namık Kemal İlköğretim okulunda düzenlenen 23 Nisan kutlamalarına Suruç Kaymakamı  Tarık Açıkgöz, Suruç İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet Güler Suruç İlçe Jandarma Komutanı İsmail Tarım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Bircan, Daire Müdürleri STK temsilcileri çocuklar ve aileleri katıldı.        
        Kutlamalar Suruç Kaymakamı Tarık AÇIKGÖZ’ün çocukların Bayramını Kutlaması başladı.Cocuklarla bir araya gelen ve Bayramlarını Kutlayan AÇIKGÖZ çocukların büyük sevgi gösterisi ile karşılandı.Cocuklarin bayram sevincine ortak olan AÇIKGÖZ 23 Nisan Etkinliğine gelen vatandaşlarla sohbet etti çocuklarla yakından ilgilendi.
        Daha sonra konusan İlçe Millî Eğitim Müdürü Cihan Bircan çocukların bayramını kutlayarak ''Unutmayın bugün büyüklerimizin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada coşkunuzu paylaşan bizler sizden araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insanı değerlere sahip birey olarak yetişmesini beklemekteyiz. Sizler de bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden çok çalışarak  iyi hazırlanmalısınız. Aydınlık yarınlar sizlerin olacaktır” dedi.
        Coşkuyla Kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli okulların müzik grubu, tiyatro ve günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmalar ve gösterileri ile coşkuya dönüşürken çocukların Türk Bayraklari ile yapmış oldukları gösteri protokol üyeleri vatandaşlardan buyuk alkış aldı. Gösterinin sonunda çocuklar Türk Bayrağını Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tarık Açıkgöz’e hediye ettiler.Kutlamalarda Suruç ilçesinde bir ilk daha yaşandı. Çocukların büyük bir başarı ile sergilediği, efelerin oyunu olarak bilinen Zeybek Oyunu vatandaşlardan büyük alkış aldı.
        Kutlamalar, Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tarık AÇIKGÖZ’ün 23 Nisan dolaysıyla düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve geçit töreni ile son buldu.
        Vatandaşlar kutlamalara yoğun ilgi gösterirken ilçe genelinde tüm okullarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.